| | |
1 2 3 4 5 6
  • title
  • title
  • title
  • title
  • title
  • title

ILM-FAN 2020



Respublika talabalar fan olimpiadasining II-bosqichi o‘tkazildi.
25-05-2018, 09:00
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017 yil 20 apreldagi "Oliy ta’lim tizimini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-2909-son, 2017 yil 27 iyuldagi "Oliy ma’lumotli mutaxassislar tayyorlash sifatini oshirishda iqtisodiyot sohalari va tarmoqlarining ishtirokini yanada kengaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-3151-son Qarorlari talablaridan kelib chiqqan holda Oliy ta’lim muassasalarida mutaxassislik va umumkasbiy fanlari bo‘yicha o‘z qobiliyatlarini nomoyon etish va rivojlantirish, iste’dodlarini ro‘yobga chiqarishga keng imkoniyatlar yaratish, hamda Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligining 2018 yil 7 apreldagi 301-sonli buyrug‘ining ijrosini ta’mirlash maqsadida Toshkent arxitektura qurilish institutida 2018 yil 16-17 may kunlari "Qurilish materiallari va konstruksiyalari”, "Qurilish buyumlari, konstruksiyalarini ishlab chiqarish”, "Qurilishni tashkil etish va rejalashtirish” mutaxasisslik fanlaridan Respublika talabalar fan olimpiadasining II-bosqichi o‘tkazildi.
Respublika talabalar fan olimpiadasining II – bosqichi yuqori saviyada o‘tkazildi. Olimpiadada Respublikamiz OTMlaridan bir qancha talabalar ishtirok etib, diplom va savg‘alar bilan taqdirlandilar.
Olimpiada natijalari
"Qurilish materiallari va konstruksiyalari” fani bo‘yicha:
1 - o‘rin Namangan muhandislik-qurilish instituti talabasi – F.Maxmudov
2 - o‘rin Toshkent arxitektura qurilish instituti talabasi – A.Safarov
3 - o‘rin Toshkent irrigatsiya qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislik instituti Buxoro filiali talabasi – I.Oripov
"Qurilish buyumlari, konstruksiyalarini ishlab chiqarish” fani bo‘yicha:
1 - o‘rin Toshkent arxitektura qurilish instituti talabasi – S.I.To‘raxonov
2 - o‘rin Samarqand davlat arxitektura qurilish instituti talabasi – N.Sh.Ibragimov
3 - o‘rin Termiz Davlat universiteti talabasi – S.S.O‘roqov
"Qurilishni tashkil etish va rejalashtirish” fani bo‘yicha:
1 - o‘rin Toshkent arxitektura qurilish instituti – F.F.Tagaymurodov
2 - o‘rin Toshkent temir yo‘llari muhandislari instituti talabasi – Sh.E.Toshmatov
3 - o‘rin Toshkent arxitektura qunrilish instituti talabasi – A.Sh.Xotamov
18-19 may kunlari "Arxitektura” mutaxassislik bo‘yicha natijalar quyidagicha:
1 - o‘rin Toshkent arxitektura qurilish instituti "Arxitekturaviy loyihalash” kafedrasi 3-bosqich talabasi – S.Yo‘ldoshev 
2 - o‘rin Samarqand davlat arxitektura qurilish instituti talabasi – M.Toshpulatov 
3 - o‘rin Urganch Davlat universiteti talabasi – A.Sh.Ro‘zmatovlar egalladi.

Izohlar soni:0

Play tugmasini bosing! Axborot texnologiyalari markazi